Fuglau po prvním dnu

4.05.2024 | Autor: Petr Šulčík
Druhým závodem pokračuje v rakouském Fuglau republikové mistrovství s Rallycross Cupem.

V rámci úvodního dne druhého závodu Mistrovství Česka ve Fuglau jsou odjety tréninky a jedna kvalifikační jízda. V divizi SuperCars je ve vedení Alois Höller před Geraldem Ederem a Alešem Fučíkem. Český jezdec startuje poprvé na nových pneumatikách Hoosier, které jsou předepsané pro mistrovství Evropy. Tyto gumy ovšem vůbec nefungují. V divizi Super1600 vyhrál jízdu Dominik Senegacnik před Liborem Teješem, Vilémem Ságnerem a Petrem Třešňákem. Technické problémy měl Lukáš Pech. V STC -2000 se do vedení dostal Josef Strebinger před Romanem Častoralem a Jakubem Michalem. V STC +2000 je na prvním místě Patrick Eigenbauer, druhý skončil Ondřej Šenk. Matěj Šenk do první jízdy nenastoupil. V STC -1600 Byl nejrychlejší Tomás Végh před Jiřím Štěrbou. Nejrychlejší čas v divizi National1600 zajel Daniel Němeček, který vede před Matyášem Stránským a Petrem Bílkem. Mezi historiky vede Petr Bílek a Michal Čermák.