Sobota v Sedlčanech

13.07.2024 | Autor: Petr Šulčík
V Sedlčanech dnes byl na programu úvodní den čtvrtého závodu mistrovství Zóny střední Evropy a republikového šampionátu.

Po nočních deštích se v Sedlčanech začínalo závodit na rozblácené trati, ale během první kvalifikace už se muselo kropit. Závěr se opět jel za lehkého deště. V divizi SuperCars vyhrál obě kvalifikace Zbigniew Staniszewski. Po startu první jízdy se do vedení dostal navrátilec Otakar Výborný, ale polský jezdec se před něj dostal správným načasováním joker lapu. Druhou jízdu Výborný nedokončil kvůli technické závadě. Druhé místo patří Höllerovi a třetí Neumannovi. Divize STC -2000 a Super1600 závodí tento víkend v kvalifikacích společně. Nejrychlejší byl Roman Častoral před dvojicí jezdců s vozy Super1600 Lukášem Pechem a Petrem Třešňákem. V STC +2000 vyhrál obě jízdy Tomáš Michal stejně jako v STC -1600 Jiří Čermák. V National 1600 svádějí souboj Petr Bílek ml. a Jan Dvořák. Lépe se zatím vede Bílkovi. V kategoriích historiků jsou ve vedení Marek Zeman a Petr Bílek. Dramatický moment prožil v rámci Rallycross Cupu Václav Šindelář, který poslal peugeota přes střechu. Jezdci se nic nestalo.